Nero

Dizajnér originálnych kartových hier. Nadšenec sci-fi a fantasy, dlhoročný multi-žánrový tvorivec, čistokrvný freak do nových vecí. 

Autor hry Experience:Streetwar. Fanúšik kartových a doskových hier, kamarát s digitálnym aj klasickým umením.

Okolo 2001 som sa prvý krát stretol s modernými kartovými hrami a  bol som instantne fascinovaný ich dizajnom, hernými mechanikami a nápadmi, ktorými sú tieto hry nabité.
Postupne som si vyskúšal Magic:the Gathering, LotR TCG, Pokémon, Yu-Gi-Oh! a niektoré ďalšie hry, na čo  som  sa pustil do tvorby vlastných originálnych hier. Odvtedy zlepšujem ich pravidlá, dizajn a celkovú hrateľnosť.

Od r. 2006 prezentujem svoje hry na rôznych podujatiach, ako sú GameExpo, SlavCon a Hratislava. Prinášam ich medzi ľudí, hľadám nových hráčov a odozva, ktorú mi dávajú na týchto akciách ma poháňa k ďalšej práci. Aj vďaka konštruktívnej kritike týchto ľudí som mohol niektoré prototypy prerobiť do ich dnešnej podoby. Väčšina hier sa ešte stále zlepšuje, ako vychytávame doteraz neobjavené chyby.

Momentálne mám v autorskej zbierke niekoľko kompletných hrateľných kúskov, z ktorých je Experience:Streetwar asi najoriginálnejší. Všetky Nero Games sú dizajnované najjednoduchšie ako to išlo, minimalisticky čo sa týka materiálu aj pravidiel.

logobannerViac okolo mojich hier sa dá nájsť na Facebooku NERO GAMES.

Alebo tiež na oficiálnej stránke NERO GAMES.sk.

Okrem tvorby kartových hier a ich dizajnu robím logá, plagáty a kreslím kopec rôznych iných vecí, takže ma nájdete aj na deviantArte.

ttx

Pridaj komentár