First cards of the Experience's ancestor game.

História XPSW

Toto je stručná história hry Experience od jej počiatku.
Mňa samého udivuje akou evolúciou si prešla!

2006: MC De8il

First cards of the Experience's ancestor game.

Prevedenie v tejto dobe nemalo ešte veľa spoločného s dnešným Experience. Karty sa neukladali na plochu a nevytvárali sa z nich kombá. Hranie bolo hyperaktívne a nepredvídateľné. MC De8il sa však ako jeden z mála charakterov dostal do finálnej verzie hry. Ak ste ho nespoznali, tak dnes je z neho červený „Devill“.

2008: Geto

The never-printed set of Experience 2 cards.

Po dlhšej odmlke som sa rozhodol hru oprášiť a skúsiť ju prepracovať.Tieto kartičky sa papierovej verzie nedočkali, dokonca ani počas testovania. Objavili sa rovno digitálne, v klikacej hre pre dvoch hráčov na PC. Geto bolo jednoduchšie než je Experience teraz, hlavnou hernou náplňou boli kombá z rovnakých sérií kariet.

2010: Experience:Streetwar

The Experience:Streetwar until last year's update.

Všetkým kartám som pridal zaujímavé schopnosti, prerobil grafiku a spolu so svojimi ostatnými hrami ich priniesol na GameExpo. Experience zožal nečakaný úspech a relatívne sa stabilizovali moje predstavy o finálnej hre. Už nebolo treba veľké zmeny, len malé dolaďovanie.

2011: Experience ide medzi ľudí

showdown_card_photoĽudia si prvýkrát mohli pozrieť a zahrať Experience, ktorá pribudla do môjho portfólia ako štvrtá hra po Arene, RAW a Controller. Tie sa v mojej dielni a na GameExpo postupne objavovali od roku 2008. V tomto roku som s hrou navštívil aj GalaCon.

2012: Rozšírenia

exp_notexpDruhá návšteva Bratislavského Con-u GameExpo a prvá návšteva herného festivalu Hratislava. V tejto dobe som v zápale kreativity experimentoval s rozšíreniami nových postáv a schopností. Vo finálnej hre zatiaľ nie sú a chýba im potrebný počet odohratých zápasov, aby sa dali prehlásiť za férové. Načo a či boli tieto pokusy dobré, ukáže čas.

2013: Prednášky a nový Experience

color_backs3Odhodlal som sa na prednášku počas festivalu SlavCon, kde som sa stretol s Romanom a Tomášom, Táto dvojica vychytala veľkú časť prehliadaných problémov a kvalitatívne posunula hru o riadny kúsok.

V tomto roku som spolupracoval s ľuďmi zo Space Unicorn, ktorý zorganizovali niekoľko playtestov. Dokonca, na letnom GameCone v Pardubiciach mala hra (bezo mňa) prvý oficiálny turnaj, ako súčasť tamojšieho programu.

V roku 2013 som tiež vynovil grafický dizajn a zmenil bodové hodnoty kariet. Na základe všetkých odohraných hier a feedbackov z nich, boli vybalansované aj niektoré schopnosti. Pravidlá taktiež prešli niekoľkými dôležitými zmenami. Experience sa tak stal po mechanickej stránke čoraz doladenejší.

Taktiež moja prvá návšteva na festivale sci-fi Kozmodróm, na FestHry Trnava, a ďalší GalaCon.

2014: Experience v digitálnom svete

full

S prednáškou a hrami som bol na evente Noc Hier v Connect coworking space, taktiež som sa zúčastil festivalu NipponFest.

Popularita hry narástla a tak bolo na mieste vytvoriť stránku xpcardgame.com a ďalšiu digitálnu verziu hry.  Kartám som pre lepšiu manipuláciu zväčšil ich formát a môj domáci náklad tlačenej verzie rapídne stúpol.

Experience bolo ukázané chalanom v predajni Ihrysko.sk, okrem niekoľkých úprav v honotách kariet sa podujali hru posunúť vydavateľom na veľtrhu Essen Game Fair 2014.

V mesiacoch október – november sa hra dostala do prototypového testovania nemeckého vydavateľstva HUCH. Avšak neprešla týmto rozhodujúcim kolom.  

2015: Kam ďalej

DSCN8428bVývoj hry a moje snaženie však pokračuje ďalej. Rok 2015 bol taktiež celkom úspešný a popularita hry naďalej rastie. Prvýkrát som navštívil GameCon Pardubice osobne a Experience sa tam zapáčilo napríklad aj Petrovi z Deskofobie. V tomto roku som sa ukázal na Y-Games, kde som hru predviedol publiku z radov “digitálnych hráčov”.

Pridaj komentár